A A A
  • Jachty w La Rochelle- 2014
    Jachty w La Rochelle- 2014

Warszawa- najnowsza wystawa we "FLORIANIE"

Ponad 20 najnowszych akwarel zaprezentuje Bartłomiej Michałowski podczas swojej kolejnej już wystawy w warszawskiej restauracji artystycznej "FLORIAN" mieszczącej się przy ul.Chłodnej 3. Otwarcie wystawy nastąpi w najbliższy czwartek 3-go kwietnia o godz.18.00. Artysta pokaże swe najnowe prace m.in. z Kazimierza Dolnego, Prowansji i Roztocza. Wystawa we "Florianie" będzie pierwszą z cyklu dużych wystaw zaplanowanych przez autora na ten rok. Kolejna będzie miała wkrótce miejsce w Kaliszu, a następna podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu.

(red.)


.."Wspomnienie sztetł i krajobraz Prowansji to dwa bieguny jego sztuki, symbolizują paletę malarza oraz jego techniczną perfekcję warsztatową, swobodę w stosowanych środków wyrazu. Z jednej strony skupienie i namysł, brązy i sepie, dramat oddany także poprzez kontrastowe wprowadzanie barw, oszczędność w kreśleniu rozmytych sylwetek ludzi, z drugiej strony – energia i radość życia, iście prowansalska feeria kolorów i zachwyt dla urody tamtejszej przyrody, zaułków miasteczek, żeglarskich przystani. Tacy jesteśmy.

 

 

Grzegorz Józefczuk- ( Prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza, wieloletni dziennikarz działu kultury Gazety Wyborczej)